LAMİNAT PARKE

Ağaç sektörünün yan ürünlerinden birisi olan kırpıntı, talaş gibi malzemelerin ısıl işlemler altında işlenerek ve preslenerek meydana getirilmesi ile laminat parke oluşturulmaktadır. Evlerimizde, ofislerimizde ve yaşadığımız her türlü ortama ayak uydurabilen laminat parkeler, yüksek dayanımları ve uzun ömürlü yapısı ile dikkat çekmektedir. Ayrıca estetik olarak da oldukça başarılı olan laminat, HDF diye tabir edilen ve orta tabakanın üzeri dekor kağıdı gibi koruma malzemeleri ile kaplanmış, yüksek kaliteli malzemelerin işlenmesi ile üretilmektedir.

Kullanım alanlarına ve sınıflarına göre çeşitli kriterlerle birbirinden ayrılan laminat parkeler, 2 haneli kod sistemi ile tanımlanmaktadır. 22, 32 gibi kodlarla tanımlanan bu malzemelerin aşınmaya karşı dayanıklılığı ve mukavemet değerleri arttıkça rakamları da artmaktadır. Günümüzde en çok tüketilen ve ihtiyaç duyulan laminat parke 31 Class’tır. Yapısı gereği selülozik ve alüminyum oksit gibi bileşenlere sahip laminat parkeler, çizilmeye ve ısıya karşı dayanıklı olan ürünlerdir. Evlerimizde estetik bir görünümün yanı sıra, dayanıklı ve uzun ömürlü parkeler tercih etmek isteriz. Ayrıca laminat parkeden beklenen diğer özelliklerden olan sıvı temizlik malzemelerine karşı dayanıklılık, güneş ışınlarına ve sigara ateşine karşı uzun ömür bu malzemelerde bulunmaktadır.

Laminat parkenin bu kadar çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi de görünümünün ahşap ve türevlerini andırmasıdır. Evimizde sanki en kaliteli ahşap malzemelerin işlenmesi sonucunda oluşturulmuş bir ürün görünümü kazandırması, üç boyutlu çalışmaya imkan sunması, ahşap maliyetinin sürekli artan piyasasının yerini ucuz ve kaliteli laminat parkeye bırakması, diğer tercih edilme nedenlerinden birkaçıdır.

laminat
CEVİZ-LAMİNE-PARKE
flooring_3
Traditional Kitchen Designs
Traditional Kitchen Designs
laminant-parke5
laminant-parke-2